تبلیغات
- - مطالب مرداد 1392
-
پایگاه حجاب و عفاف شهرستان بیجار گروس پایگاه حجاب و عفاف شهرستان بیجار گروس پایگاه حجاب و عفاف شهرستان بیجار گروس پایگاه حجاب و عفاف شهرستان بیجار گروس پایگاه حجاب و عفاف شهرستان بیجار گروس
درباره وبلاگ


با عرض سلام و ادب ممنونم این وبلاگ را برای مطالعه انتخاب کرده اید. این وبلاگ در راستای آشنایی بیشتر با فرهنگ حجاب و عفاف و بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) برای کلیه علاقمندان و دوستداران اهل بیت علی الخصوص شهروندان بیجاری راه اندازی شده است. امیدوارم ساعات خوبی را با هم به کسب معارف فاطمی بپردازیم
از شما تقاضامندم لطف کنید و ما را با نظرات زیبای خودتون در این مسیر همراهی کنید

مدیر وبلاگ : رنجبران

××××××××××××××××
زهرا که عنایتش به دنیا برسد
باشد که به فریاد دل ما برسد
یا رب سببی ساز که در روز حساب
پرونده ما به دست زهرا برسد
××××××××××××××××
وقتی گدای فاطمه بودن برای ماست
احساس می كنم كه دو عالم گدای ماست

مدیر وبلاگ : اکبر رنجبران
نویسندگان
نظرسنجی
نظر شما در باره مطالب این وبلاگ چیست ؟

نوع مطلب : تصاویر و کلیپ و فیلم، حجاب و عفاف، 
برچسب ها : گرمای تابستان چه لذت‌بخش است!،
لینک های مرتبط :
اکبر رنجبران
پنجشنبه 31 مرداد 1392
آیت الله جوادی آملی تأکید کرد: در جهان غرب و کشورهایى که به قانون غربى مبتلا هستند، اگر زن همسردارى آلوده شد و ‏شوهرش رضایت داد، قوانین آنها پرونده را مختومه اعلام مى ‏کنند، اما در اسلام این‌گونه نیست، یعنی حرمت زن،‏ اختصاص به خود زن شوهر و برادر و فرزندانش ندارد.

حجاب حق الله است یا حق الناس؟

آیت الله عبدالله جوادی آملی با طرح پرسشی درباره وجوب حجاب، به آن در قالب تفسیر و توضیح قرآنی، پاسخ داده است که از نظرتان می گذرد: 
ادامه مطلب


نوع مطلب : احادیث و تفاسیر، حجاب و عفاف، 
برچسب ها : حجاب حق الله است یا حق الناس؟،
لینک های مرتبط :
اکبر رنجبران
پنجشنبه 31 مرداد 1392
«ش.م» و «ض.م» به اصطلاح طراحان لباسی هستند که با هدایت سرویس‌های جاسوسی دشمن خصوصاً سازمان جاسوسی آلمان در راستای ترویج بی‌حیایی و بی‌عفتی در جامعه اقدام به طراحی لباس‌هایی زنانه می‌نمایند که بویی از پوشش اسلامی نبرده است.

همچنان‌که بارها و بارها اشاره شده است سازمان جاسوسی آلمان و رسانه‌ای که مأموریت جنگ روانی در راستای اهداف آن سازمان را بر عهده دارد تمرکز ویژه‌ای بر موضوعات فرهنگی و استحاله فکری و فرهنگی جامعه ایران اسلامی دارد.


سررشته ترویج فحشای تابستانی کیست؟

در همین راستا وب‌سایت دویچه‌وله با انتشار گزارشی تصویری درباره مد لباس زنانه در ایران منتشر کرده است و با طراحان این لباس‌ها گفت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و‌گو کرده و از قول آنان نوشته است که با وجود حجاب اجباری زنان ایرانی می‌توانند خوشتیپ و جذاب باشند.ادامه مطلب


نوع مطلب : احادیث و تفاسیر، حجاب و عفاف، 
برچسب ها : سررشته ترویج فحشای تابستانی کیست؟،
لینک های مرتبط : پایگاه خبری حجاب،
اکبر رنجبران
چهارشنبه 30 مرداد 1392
فروش محصولات آرایشی در ایران تجارت پرسودی است که به دلیل قاچاقی بودن اکثر این محصولات، سود آنها عاید کشورهای صادرکننده و در نهایت شرکت‌های آرایشی بزرگ چند ملیتی و جهانی می‌شود.
سود کلان قاچاقچیان لوازم آرایش زیر چتر زیبایی زنان
انسان همواره دوستدار زیبایی است و این موضوع منحصر به سال‌های اخیر نیست بلکه همواره علاقه به زیبایی همراه فرد بوده است.

فرهنگ زیبایی و استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی از چه زمانی و چگونه به کشورمان آمد؟

در حوزه‌ واردات فرهنگ زیبایی به ایران، مطبوعات، تجار، دولت و خود زنان نقش ایفا کرده‌اند. تجار در بازاریابی لباس‌ها و لوازم آرایش برای زنان ایرانی، نقش عمده‌ای را در استانداردهای زیبایی ایفا کردند.

انتشار عکس‌های زنان و معرفی محصولات آرایشی و فرهنگ زیبایی غربی در تبلیغات رسانه‌ا‌‌ی و مطبوعات ایرانی در دوره رضاخان و توأم با پروژه‌ بیداری زنان پیش می‌رفت. پروژه بیداری زنان می‌خواست به زنان القا کند که حجاب موفقیت آنها را در عرصه‌ها و اماکن عمومی با مشکل مواجه می‌سازد. از این رو زنان را تشویق می‌کرد که حجاب درونی را با حجاب بیرونی جایگزین کنند.


ادامه مطلب


نوع مطلب : حجاب و عفاف، 
برچسب ها : سود کلان قاچاقچیان لوازم آرایش زیر چتر زیبایی زنان،
لینک های مرتبط :
اکبر رنجبران
سه شنبه 29 مرداد 1392
در این پژوهش سعی شده است تا صورت‌های گوناگون مد (لباس و نحوه پوشش موی دختران جوان) در دوره کنونی در شهر تهران براساس مکتوبات و شواهد، در قالب عبارات و تصاویر نشان داده شود.

این پژوهش مطالعه موردی و جامعه مورد مطالعه مراکز خرید مرتبط با پدیده مد است که ضمن ثبت و طبقه‌بندی صور گوناگون مد در این مکان‌ها، در قالب پرسشنامه نیز به مصاحبه با افراد پرداخته شده است. بدین منظور طبقه‌بندی از انواع نحوه پوشش لباس و همچنین مو از «بسیار ساده» تا آخرین مد روز انجام می‌شود و در این زمینه سه عامل مصرف‌کنندگان مد، توزیع‌کنندگان و جامعه، به عنوان عوامل مؤثر بر پدیده مد سنجیده می‌شوند.

مهم‌ترین اصل در مطالعه مد، نوع رابطه آن با تغییرات فرهنگی و اجتماعی است که در جامعه ایرانی در جریان است. مد یکی از صورت‌ها و جلوه‌های مدرنیته تهرانی است که در صور گوناگون خودنمایی می‌کند. نحوه لباس پوشیدن، نحوه غذا خوردن، نحوه صحبت کردن و نوع آرایش مو و صورت، همه نمادهای اجتماعی و فرهنگی از زندگی مدرن افراد جهان معاصر است که به شکل خاص در ایران (تهران) زیست یافته است، اما در این پژوهش صورت‌های گوناگون مد لباس و موی جوانان در دوره کنونی در شهر تهران سنجیده شده است.


ادامه مطلب


نوع مطلب : حجاب و عفاف، 
برچسب ها : معیار زنان برای انتخاب لباس چیست؟،
لینک های مرتبط :
اکبر رنجبران
دوشنبه 28 مرداد 1392
واقعا حجاب مهم است؟

جنبه اجتماعی حجاب به استواری اجتماع مربوط می‌شود. همانطور که در مورد قبلی مطرح کردیم کشیده شدن التذاذهای جنسی از محیط خانه به اجتماع علاوه بر بروز آسیب‌های اجتماعی متفاوت، باعث تضعیف نیروی کار و فعالیت جامعه می‌شود.

واقعا حجاب مهم است؟ چرا تا این اندازه اسلام بر روی آن تاکید دارد به حدی که ضرورت حجاب مورد اتفاق شیعه و سنی است؟ و چرا برخی کشور‌های غربی و غیر اسلامی مانند فرانسه و ترکیه نسبت به آن این چنین حساسیت نشان می‌دهند و برای زنان محجبه محدودیت ایجاد می‌کنند؟ چرا نسبت به آنان تبعیض قائل می‌شوند و انواع فشار‌ها را بر آن‌ها وارد می‌کنند؟ امروزه نمونه این فشار‌ها را در این کشور‌ها زیاد می‌بینیم به طور مثال می‌توان به اخراج پیرزنی از یک بیمارستان در ترکیه اشاره کرد که به علت داشتن همراه محجبه اخراج شد. اهمیت مسئله حجاب تا حدی است که سکولار‌ها در ترکیه روسری را نماد اسلام سیاسی می‌دانند.
ادامه مطلب


نوع مطلب : احادیث و تفاسیر، حجاب و عفاف، 
برچسب ها : واقعا حجاب مهم است؟،
لینک های مرتبط :
اکبر رنجبران
یکشنبه 27 مرداد 1392
حجاب تنها به پوشش ظاهری اطلاق نمی شود

عصرهای تابستان خیابان ها و پاساژ های هر شهر  همچون سایر شهر های کشور تفرجگاه و گردشگاه بسیاری از دختران و بانوانی است که نه به قصد خریداری ملزومات خانه و زندگی بلکه به قصد راه رفتن و جلب توجه قدم به خیابان می گذارند.

  موضوع بدحجابی در جامعه ما از اموری است که ذهن بسیاری از دینداران جامعه را به خود مشغول داشته است و تلقی بدحجابی به عنوان امری نابهنجار و نامطلوب نشانگر این است که ذهنیت فرهنگی و دینی ما برای بدحجابی آثار و تبعات نامطلوبی قائل است و  آن را علت برخی پدیده های نامطلوب دیگر در جامعه می داند.ادامه مطلب


نوع مطلب : حجاب و عفاف، سبک زندگی، 
برچسب ها : حجاب تنها به پوشش ظاهری اطلاق نمی شود،
لینک های مرتبط :
اکبر رنجبران
یکشنبه 27 مرداد 1392
اگر حجابت را یک پیام بدانی، و یا یک اسلحه، در محیط کفر هم بروی از خودت دورش نمی کنی

 حجاب، نمایی از بندگی

 

اگر حجابت را یک پیام بدانی، و یا یک اسلحه، در محیط کفر هم بروی از خودت دورش نمی کنی، اما اگر ندانی چرا حجاب داری و یا چادری می پوشی هر از گاهی در مقابل جوانی که می ایستی سعی می کنی در برابر باد باشی تا کمکی باشد برای کنار رفتن چادرت، همان چادری که ندانستی چرا پوشیدی.

بله خواهرم حجاب تو می تواند یک عادت باشد، یک تظاهر باشد، و یا یک اجبار باشد، اما بیا کاری کن که حجاب تو یک انتخاب عاقلانه و حافظ پاکی و عصمت تو باشد،حجابت نمایی از بندگیت باشد.
منبع: تبریز بیدار
نوع مطلب : تصاویر و کلیپ و فیلم، حجاب و عفاف، 
برچسب ها : حجاب، نمایی از بندگی،
لینک های مرتبط :
اکبر رنجبران
شنبه 26 مرداد 1392


( کل صفحات : 2 )    1   2   

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
کلیه حقوق این وبلاگ برای پایگاه اطلاع رسانی حجاب و عفاف شهرستان بیجار - محفوظ است